Rate this post

پوشش دیوار تاریخچه‌ای دور و دراز دارد که به دهۀ ۱۴۰۰ بازمی‌گردد، زمانی که تابلو فرش و قاب‌بندی جای خود را به کاغذ دیواری طرح دار و بافت‌دار داد.

کاغذ دیواری زمانی دکور پس‌زمینه‌ محسوب می‌شد و نه پیش‌زمینه (البته به استثنای کاغذ دیواری‌های چینی و دکوراسیون صحنۀ فرانسوی اوایل قرن نوزدهم) اما همواره نقش مهمی در ارتقای طراحی داخلی بر دوش داشته است.

با گزینه‌های بسیار متنوع امروزی، انتخاب کاغذ دیواری طرح دار و نحوۀ نصب آن به کلی الگوی دکوراسیون را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در ادامه مهم‌ترین شیوه‌های بهبود طراحی اتاق با استفاده از کاغذ دیواری را می‎‌بینید.

     ۱. القای سبک با کاغذ دیواری طرح دار

wallpaper-design2

رنگ دیوار حس و حال را تقویت می‌کند، کاغذ دیواری طرح دار نیز همین تأثیر را دارد، البته با قوت بیشتر. کاغذ دیواری، از لحاظ تصویری، ذهن بیننده را به سبکی خاص هدایت می‌کند. طرح داماس به شکلی فوق‌العاده نشان از اتاق خوابی سنتی دارد همانطور که طرح لانه‌زنبوری تداعی‌کنندۀ اتاق غذاخوری است و طرح دارایی‌بافی مناسب یک اتاق نشیمن به سبک جهانی.

wallpaper-design3

این نقاشی دیواری طرح جنگل در طراحی استودیویی کوچک در نیویورک به کار رفته است و روشی فوق‌العاده برای بزرگ‌تر نشان دادن فضا به شکلی زیبا است.

wallpaper-design4

 

wallpaper-design5

هر کاغذ دیواری، جسورانه باشد یا ظریف، بی‌شک بیانگر یک سبک است.

 

    ۲. افزایش هیجان

wallpaper-design6

کاغذ دیواری طرح دار روشی بی‌نظیر برای ارتقای طراحی داخلی اتاق است که بر جذابیت آن می‌افزاید و نیازی به هزینه برای خرید آثار هنری یا نورپردازی‌های حرفه‌ای ندارد. طرح سنگ مرمر با خط‌های طلایی باشد یا جنگلی عجیب و غریب، کاغذ دیواری با رنگ و هنر، فضا را زنده می‌کند.

wallpaper-design7

 

wallpaper-design8

 

    ۳. پوشش خلاقانۀ درها

wallpaper-design9

از درها غافل نشوید. درها هم سطوحی هستند که می‌توان آنها را پوشش داد. با نصب کاغذ دیواری روی درها جلوۀ متفاوتی به آنها بدهید. با در کمدهای قدیمی و از مد افتاده چه کنیم؟ آنها را هم با کاغذ دیواری‌ای مانند این طرح متالیک پوشش دهید تا ظاهری نو پیدا کند.

 

    ۴. به ارمغان آوردن طبیعت

wallpaper-design10

 

wallpaper-design11

 

افزودن عنصری از طبیعت تنها محدود به قرار دادن درختچه‌ای برگ‌پهن در گوشۀ اتاق نیست. طرح‌های گلدار، باغچه‌ای رنگارنگ و بهاری را در اتاق نشیمن خلق می‌کنند و طرح سرخسی سرسبز اتاق کار را به محیطی سرشار از آرامش تبدیل می‌کند.

 

    ۵. ایجاد دیوار اصلی

wallpaper-design12

 

wallpaper-design13

 

دیوارهای اصلی نقشی کلیدی در بهبود طراحی اتاق دارند. برای جذابیت بیشتر، لایۀ متفاوتی از رنگ و طرح را روی دیوار اصلی، تاقچه یا دیوار شومینه اجرا کنید. با افزودن یک عنصر طراحی دیگر، یعنی ایجاد دیوار اصلی، کاغذ دیواری طرح دار فراتر از همیشه جلوه می‌کند.

wallpaper-design14

 

wallpaper-design15

 

wallpaper-design16

 

آیا شجاعت کافی دارید؟ نصب کاغذ دیواری روی دیوار پنجم، یعنی سقف، همان چیزی است که حس فضا را کاملاً متفاوت می‌کند.

 

    ۶. جایگزینی آثار هنری

wallpaper-design17

کاغذ دیواری طرح دار خود می‌تواند اثری هنری باشد. چه برای پوشش یک دیوار کامل به کار رود و چه در قطعاتی کوچک قاب شود، این نوع کاربرد کاغذ دیواری زیبایی دکوراتیو را به طراحی اتاق می‌افزاید. دیوار اتاق خود را با نصب کاغذ دیواری بافت‌دار قاب‌شده، به رنگ و طرح دلخواه درآورید، مانند چیزی که در طراحی گراهام اند براون می‌بینید. بافت پوست‌درختی آن به طراحی این اتاق زندگی می‌بخشد.

wallpaper-design18

 

ترجمه و تنظیم: نجمه رمضانی– فروشگاه آنلاین دکوراسیون و تزئینات ۳ خط

 

برای انتخاب و خرید کاغذ دیواری یا سایر تزئینات دکوراسیون داخلی میتوانید به فروشگاه آنلاین ۳ خط مراجعه فرموده و از انواع طرح ها و جنسهای برترین برندهای تزئینات ساختمان استفاده نمایید.

همچنین برای مشاوره در خصوص انتخاب محصول جهت بررسی کیفیت محصول و یا مشاوره دیزاین میتوانید از بخش تماس با ما در سایت ۳ خط با مشاوران ما در ارتباط باشید.

فروشگاه ۳ خط مرجع دکوراسیون داخلی و تزئینات ساختمان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین