Rate this post

کاغذدیواری آبرنگی

همۀ ما کم و بیش روزانه ساعات و دقایق پرتنشی را از سر می‌گذرانیم و به دنبال فضاهایی آرام هستیم. شاید به همین خاطر باشد که در سال‌های اخیر، تجربۀ زندگی روستایی و ساعاتی دور از فناوری به یکی از جاذبه‌های گردشگری روستاها و مناطق دورافتاده تبدیل شده است.

در این میان طراحان دکوراسیون داخلی با درک این نیاز مدرن در جستجوی راهکارهایی برای تبدیل فضاهای سادۀ داخلی به محیط‌هایی تسلی‌بخش بوده‌اند. کاغذدیواری آبرنگی از جمله ارزان‌ترین و در دسترس‌ترین ابزارها برای تغییر حال و هوای فضاهای داخلی در این جهت است.

 

چرا کاغذدیواری آبرنگی

هنر نقاشی همواره با بشر بوده و گام به گام رشد کرده و هر از گاه در قالبی نو درآمده است. رد پای آبرنگ را تا غارنگاشته‌های کهن نیز دنبال کرده‌اند. اما نقاشی آبرنگی به شکلی که امروزه می‌شناسیم از دوران رنسانس آغاز شد و از همان ابتدا بیش از همه برای تصویر گیاهان و حیات وحش به کار می‌رفت. در زندگی شهری و صنعتی که کمتر امکان رفتن به طبیعت برای افراد فراهم است، تماشای همین نقاشی‌های الهام‌گرفته از طبیعت بهترین راه برای رسیدن به همان نشاط عمیق است.

طراحان کاغذدیواری آبرنگی با توجه به این پتانسیل بالای نقاشی آبرنگی، کوشیده‌اند در کار خود از آثار هنری استفاده کنند و به این شکل در حد توان همان تأثیر روانی را در بیننده بیافرینند.
کاغذدیواری آبرنگی مانند نقاشی آبرنگی به سبب در هم رفتن ملایم رنگ‌ها حالتی رویایی و خیالی به اتاق می‌دهد و حس آرامش و بسته به رنگ، نشاط، سکون یا ژرف‌اندیشی را در بیننده برمی‌انگیزد. به همین سبب کاغذدیواری آبرنگی انتخابی مناسب برای محیط‌های خانگی‌ای مثل پذیرایی و خواب یا محیط‌های اداری ای چون اتاق انتظار و سالن جلسه است.

در کاغذدیواری آبرنگی از طرح‌های مختلف آبرنگی استفاده می‌شود اما رایج‌ترین عنصر در طرح کاغذدیواری آبرنگی، طرح برگ و گل است. به خاطر وجود همین گل‌های رنگارنگ است که این کاغذدیواری مورد پسند افرادی با سلایق متفاوت قرار می‌گیرد و از پرطرفدارترین طرح و مدل های کاغذدیواری است.

 

از کاغذ دیواری آبرنگی در کدام فضاها استفاده کنیم ؟؟؟

کاغذدیواری آبرنگی را می‌توان بسته به سلیقه به تنهایی یا در ترکیب با کاغذدیواری ساده، کاغذدیواری داماس، کاغذدیواری کلاسیک یا کاغذدیواری راه‌راه به کار برد. اگر فضای اتاقتان کوچک و طرح کاغذدیواری انتخابی‌تان درشت است، پیشنهاد ما این است که آن را در ترکیب با کاغذدیواری ساده یا راه‌راه به کار برید تا اتاق به اصطلاح بیش از حد شلوغ نشود. اگر فضایی متوسط با نور خوب دارید و کاغذدیواری مورد پسندتان گل‌هایی ریز یا متوسط دارد، می‌توانید کاغذدیواری آبرنگی را به تنهایی به کار ببرید. تنها در صورتی که فضای اتاقتان بزرگ و نور آن زیاد است، کاغذدیواری آبرنگی را با کاغذدیواری داماس یا کاغذدیواری کلاسیک تلفیق کنید.
برای مشاهدۀ طرح‌های کاغذدیواری آبرنگی ۳خط، در صفحۀ اصلی فروشگاه اینترنتی ۳خط، بخش کاغذدیواری، سپس طرح و مدل و در نهایت کاغذ دیواری آبرنگی را انتخاب کنید.
من، همیار خریداران ۳خط، در کنار شما هستم.

تحقیق و گردآوری:نجمه رمضانی

تنظیم مریم احمدزاده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین