کاغذ دیواری ضد زلزله

OUBODESIGN-MAGNIFICO-MA060404s
Rate this post

یکی از مهمترین نیازهای هرانسانی نیاز به امنیت میباشد. زمین لرزه یکی از حوادث طبیعی است که مردم را در بخش های زیادی از جهان هر روزه تهدید میکند. ولی با افزایش علم میتوان راهکارهایی جهت کاهش انبوه آوار در شهرها ارائه داد. یکی از این راهکارها استفاده از کاغذ دیواری ضد زلزله می باشد.

با استفاده از کاغذ دیواری ضد زلزله جهان پیرامون را می تواند در برابر زلزله کمی مقاوم تر کرد. در واقع ایده ی کاغذ دیواری ضد زلزله سال هاست که ذهن دانشمندان را درگیر خود کرده است.

اولین موادی که برای تولید کاغذ دیواری ضد زلزله استفاده شد فیبر کربن بود. فرآیندهای که بر پایه الیاف کربن انجام میشوند نه تنها به شدت گران هستند بلکه آلودگی بسیارزیادی تولید میکنند. به همین دلیل بعد از مدتی دانشمندان و محققان بر روی گزینه ی دیگری تمرکز نمودند. تولید دیوارپوش هایی از جنس فیبر شیشه که مقاومت بالایی دارند و خاصیت الاستیک چشمگیری در ترکیب با چسب پلی اورتان از خود نشان می دهد.L7-029

کاغذ دیواری ضدزلزله تاثیر زیادی  در کاهش آوار حاصل از زمین لرزه ها دارد ولی بیشترین تاثیری که دارد ایجاد فرصت بیشتری برای فرار از محیط های بسته در زمان زمین لرزه می باشد.

استفاده از این نوع کاغذ دیواری ها به دلیل بهداشتی بودن و نصب آسانی که توسط هر نصاب عادی کاغذ دیواری ممکن می باشد، یکی از راه های ساده و کم هزینه برای مقابله با خسارات حاصل از زمین لرزه در مناطق زلزله خیز می باشد. دانشمندان تخمین زده اند استفاده از کاغذ دیواری ضد زلزله میتواند بین ۶۰ تا ۷۰ درصد خسارات ناشی از زلزله را کاهش دهد.

البته علاوه بر این کاغذ دیواری های ضد زلزله مزایایی دیگری نیز نسبت به سایر کاغذ دیواری های معمولی دارند. یکی از این مزایا تطبیق پذیری با فضاهای داخلی و خارجی می باشد. و همچنین قابل استفاده بودن برای ساختمان های عمومی که از نظر تاریخی دارای قدمت و پیشینه هستند و درواقع از ارزش تاریخی برخوردار هستند. این مورد از نظر حفظ میراث فرهنگی در برابر حوادث طبیعی حائز اهمیت است.

گردآوری و تنظیم: مهرسا میرزایی– دکوراسیون و تزئینات ۳ خط ۳khat.com

 

برای انتخاب و خرید کاغذ دیواری یا سایر تزئینات دکوراسیون داخلی میتوانید به فروشگاه آنلاین ۳ خط مراجعه فرموده و از انواع طرح ها و جنسهای برترین برندهای تزئینات ساختمان استفاده نمایید.

همچنین برای مشاوره در خصوص انتخاب محصول جهت بررسی کیفیت محصول و یا مشاوره دیزاین میتوانید از بخش تماس با ما در سایت ۳ خط با مشاوران ما در ارتباط باشید.

فروشگاه ۳ خط مرجع دکوراسیون داخلی و تزئینات ساختمان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین