چگونه کپک کاغذ دیواری را از بین ببریم؟

کپک کاغذ دیواری
Rate this post

کاغذ دیواری ها و مورال های دیواری در این دهه تغییراتی کرده اند. فروش کاغذ دیواری از دهه ۸۰ افت کرده بود. اما در سال های اخیر دوباره احیا گردید. 

کپک ها یا همان قارچ ها مواد سمی هستند که به دلایل مختلف در طی زمان زیر کاغذدیواری نمایان می شوند و اگر برطرف نشوند روز به روز تکثیر می گردند و در فضای داخلی اتاق ها پخش می شوند و سلامتی افراد خانواده را به خطر می اندازد. معمولا نابود کردن این کپک ها کار سختی نمی باشد و بهتر است به محض مشاهده آن ها برای نابود کردنشان اقدام نمایید.

علت ایجاد کپک در کاغذ دیواری

عامل ایجاد کپک در کاغذ دیواری رطوبت است که به علت کمبود تهویه و قرار گرفتن در معرض نور خورشید ایجاد می شود که این رطوبت زیادی را ایجاد می کند که به وسایل و دیوارهای شما بستگی خواهد داشت. نخستین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که هر روز حداقل یک ساعت خود را برای باز کردن پنجره خود بگنجانید تا هوا تازه را در اتاق پخش کند و پرده ها را باز کنید.

مراقب تنفس خود در فضایی که قارچ ها وجود دارند، باشید. پس از برداشتن کپک ها از کاغذ دیواری ابتدا سعی کنید ظرف صابون و آب را با هم مخلوط کنید و سپس از پارچه یا اسفنج استفاده کنید تا ناحیه آسیب دیده را تمیز کرده و بعد به راحتی اسکراب را تمیز کنید.

مطالب بیشتر:

منبع: فروشگاه دکوراسیون سه خط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین