مقایسه پوستر و کاغذ دیواری

۳D-F75s
مقایسه پوستر و کاغذ دیواری
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

مهمترین تفاوت پوستر و کاغذ دیواری در طرح کلی آنهاست. درواقع طرح های کاغذ دیواری همیشه طرح هایی تکرار شونده هستند. در حالی که طرح های پوستر میتواند به صورت تک تصویر یا تصویر تکرارشونده باشد.
همچنین تفاوت دیگری که مشهود است به سایز و ابعاد تصویر مرتبط است. امکان تغییر سایز طرح های کاغذ دیواری وجود ندارد. در حالی که پوسترها اگر به صورت سفارشی باشند در ابعاد دلخواه مشتری تولید میشوند که موجب تغییر سایز طرح مورد نظر میشود. البته درحال حاضر پوسترهایی با ابعاد ثابت نیز وجود دارند که در اکثر موارد قیمتی پایین تر از پوسترهای دیواری با همان طرح و جنس در ابعاد سفارشی دارند.

موضوع دیگر که قابل توجه است تفاوت طرح های پوستر و کاغذ دیواری هستند. تمامی طرح های کاغذ دیواری درواقع طرح های گرافیکی هستند. ولی بین پوسترها علاوه بر طرح های مختلف گرافیکی طرح های کاملا طبیعی نیز وجود دارند که برای بعضی از فضاسازی ها بسیار کارآمد هستند. مانند طرح های طبیعت برای آلاچیق ها یا انواع طرح های گل و گیاه برای گل فروشی ها و همچنین انواع پوسترهای لباس مجلسی و عروس برای مزون ها که تاثیر بسیار زیادی درفضاسازی این گونه محیط ها دارد.

همچنین تفاوت دیگری که پوستر و کاغذ دیواری دارد در محاسبات هزینه ها هست. هزینه ی کاغذ دیواری ها به صورت متراژ هر رول محاسبه میشود. در واقع هر رول کاغذ دیواری که ممکن است پنج هفت ده یا شانزده متر مربع باشد دارای قیمت واحدی هست که بر اساس متراژ کار باید چند رول کاغذ تهیه شود و درواقع باید رول های کامل تهیه شود به طور مثال درصورت نیاز به خرید سه و نیم رول کاغذدیواری امکان خرید سه و نیم رول کاغذ دیواری وجود ندارد و باید چهار رول کاغذ تهیه شود.ولی هزینه ی پوستر اگر به صورت سفارشی تولید شود به صورت متراژی محاسبه میشود. یعنی اگر به طور مثال ده و نیم متر مربع پوستر نیاز باشد پوستر در همان سایز تولید شده و هزینه ای که باید پرداخت شود هزینه ی همین متراژ پوستر می باشد.

۳D-C85s ROSTER-VITTORIA-PY46329S

مطالب خواندی بیشتر:

گردآوری و تنظیم: مهرسا میرزایی– فروشگاه آنلاین دکوراسیون و تزئینات ۳ خط

 

برای انتخاب و خرید کاغذ دیواری یا سایر تزئینات دکوراسیون داخلی میتوانید به فروشگاه آنلاین ۳ خط مراجعه فرموده و از انواع طرح ها و جنسهای برترین برندهای تزئینات ساختمان استفاده نمایید.

همچنین برای مشاوره در خصوص انتخاب محصول جهت بررسی کیفیت محصول و یا مشاوره دیزاین میتوانید از بخش تماس با ما در سایت ۳ خط با مشاوران ما در ارتباط باشید.

فروشگاه ۳ خط مرجع دکوراسیون داخلی و تزئینات ساختمان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین