ویژگی های کاغذ دیواری و کاربردهای آن

ویژگی کاغذ دیواری
Rate this post

هر کالایی در دنیا دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد که دارای اهمیت های زیادی می باشد. از پوشاک گرفته تا مواد غذایی ویژگی های خود را دارا هستند که این امر باعث می شود که ما بهترین نوع آن را بر اساس ویژگی آن انتخاب کنیم. کاغذ دیواری هم می تواند یکی از کالاهایی باشد که کیفیت و نوع آن برای مخا دارای اهمیت زیادی دارد.

در مطالب زیر می خواهیم شما را با چند نوع از ویژگی های خرید انواع کاغذ دیواری آشنا کنیم.

قابل شستشو بودن

یکی از مزیت و ویژگی های کاغذ دیواری با کیفیت قابل شستشو بودن آن است . که بتوان نه تنها با دستمال خشک یا تر آن را تمیز کنید . یلکه به راحتی با مواد شوینده همچون ریکا یا شامپو آن را تمیز کنید .

یک نکته بسیار مهم در مورد قابل شستشو بودن کاغذ دیواری این می باشد که علامت شستشو در پشت آلبوم کاغذ دیواری درج شده است و حتما باید به آن دقت کنید.

کاغذ دیواری باید در برابر خط و خش مقاوم باشد

برای مقاوم بودن کاغذهای دیواری از یک لایه پلاستیکی برای مقاومت آن استفاده می کنند و این لایه باعث می سود به راحتی پارگی های زیاد یا خط بر روی کاغذ دیواری شما ایجاد نشود.فقط در مواقعی این اتفاق خواهد افتاد که یک شی تیز مانند چاقو یا کاتر با کاغذ دیواری شما برخورد داشته باشد.

مطالب بیشتر:

یک کاغذ دیواری خوب باید قابل ترمیم باشد

اگر بر اثر یک شی تیز و برنده کاغذ دیواری باعث پارگی شود می توانید با استفاده از مقداری چسب آن را دوباره مانند روز اول به سر جای اولش باز گردانید. توجه داشته باشید که هیچ درزی بین آن باقی نماند.

ضد آتش بودن کاغذ دیواری

یکی از قابلیت های کاغذ دیواری با کیفیت استفاده از استاندارد B1-M1 می باشد که باعث می شود در هنگام آتش سوزی بسیار کند آتش بگیرد و از گسترش سریع آتش جلو گیری کند. علامت ضد حریق بودن کاغذ دیواری در پشت آن ثبت شده است.

جذب نکردن کثیفی و دوده کاغذ دیواری

یکی از دلیل های استفاده از کاغذ دیواری جذب نکردن دوده و آلودگی به خود است.زیرا رنگ های معمولی دوده و آلودگی را به مرور زمان به خود جذب کرده و باعث کثیف نشان دادن دیوار می شود.

کاغذ دیواری با عمر بالا

عمر یک کاغذ دیواری خود باید بین ۸-۱۰ سال باشد و در بعضی از فروشگاها گرانتی چندین ساله برای کاغذ دیواری خود در نظر می گیرند که در صورت بروز مشکل موظف به حل و انجام وظیفه خود می باشند.

منبع: دکوراسیون سه خط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین