مهم ترین نکات در تمیز کردن و شست و شوی کاغذ دیواری
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

کاغذ دیواری‌ها با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع نمای زیبایی به محیط کار یا زندگی ما میدهند . ولی ممکن است حتی دقیق‌ترین اشخاص نیز در زمان نظافت کردن منزل , پاک کردن کاغذ دیواری را فراموش نمایند . غالبا پاک کردن کاغذ دیواری تا فرارسیدن فصل بهار یا زمانی‌که کودک‌مان از آن به‌عنوان او‌لین بوم نگارگری خویش استفاده نماید , به‌تأخیر می‌ افتد . کاغذ دیواری چِرک و آلودگی را به خود جذب می نماید.

اما مهم ترین نکات در تمیز کردن و شست و شوی کاغذ دیواری چیست؟

شست و شوی کاغذ دیواری

برای شست و شوی کاغذ دیواری فقط به یک سطل آب , دو قاشق چای خوری ریکا و دستمال یا اسفنج پاک نیاز است. دو قاشق ریکا را در سطل آب حل نمایید. توجه فرمایید که از مایع فراوان استفاده ننمایید، چون شوینده فراوان سبب چسبیدن خاک به دیوار می شود . ابتدا ریکا را روی یک تکه کوچک از کاغذ دیواری امتحان نمائید و اطمینان پیدا کنید که به آن آسیبی نخواهد رسید. هنگامی که محلول را ساختید، دستمال را درون محلول برده و خوب بچلانید و بعد از آن روی کاغذ دیواری استفاده نمائید.

wallstreet-offer

بعد از این‌که همه جای کاغذ دیواری را بدین این راه پاک نمودید، یک سطل آب پاک و یک دستمال کم آب و تمیز بیاورید و با دستمال نمناک کاغذ دیواری را از مایع تمیز کننده پاک فرمائید . هر بار که دستمال تر و تمیز را روی دیوار کشیدید با یک دستمال کم آب آب آن را گرفته و دیوار را خشک نمائید . در حالتی که روی دیوارهایتان گرد و خاک زیادی میباشد، قبل از آن که آن را تر فرمائید با جارو گرد و خاک دیوار را بردارید. تنها برای این کار جارو را مستقیم روی کاغذ دیواری نکشید . سر جارو برقی یک دستمال کشیده و آن گاه آن را روی کاغذ دیواری بکشید .

تمیز کردن لکه های کاغذ دیواری

لکه ها را می بایست زود به زود از روی کاغذ دیوارى تمیز نمایید به این دلیل‌که احتمال دارد لکه پایدار گردد. خاک روى کاغذ دیوارى را حد الامکان زود پاک فرمائید چرا ممکن است آن را بد رنگ نماید و با گذشت زمان آن را از جلا مى اندازد . کاغذ دیواری را از زیر به بالا پاک فرمایید.

جهت کاغذهای نازک استفاده نمودن از آب گرم پاک بدون صابون , پیشنهاد میگردد. برای کاغذهای قابل شست‌ و شوی قطور تر , از محلول آب و صابون ملایم استفاده فرمایید.

wallpaper-design11

بیشتر: مشاهده محصولات فروشگاه کاغذ دیواری سه خط

از سیم های فلزی و نیز اسکاج‌هاى زمخت و پودر‌هاى قوى و یا حلال‌هاى قوى نظیر استون به هیچ وجه براى تمیز کردن کاغذ دیوارى استفاده ننمایید زیرا آن ها به کاغذ دیوارى آسیب میزنند.

پاک کردن لکه را تا جایی ادامه بدهید که آب به پشت کاغذ دیواری رخنه نکرده و باعث بلند شدن کاغذ از روی دیوار نگردد. علی الخصوص در محل قرار گرفتن رول های کاغذ دیواری توجه بیشتری داشته باشید چون درین نقاط که محل اتصال رول ها می‌باشد , احتمال رخنه آب بیشتر میباشد.

تمیز کردن لکه جوهری روی کاغذ دیواری

در حالتی که که بر روی کاغذ دیواری لکه جوهری ایجاد شود با استفاده از گچ خیاطی , لکه مورد نظر را جذب و آن گاه به یاری مسواک و یا برس تمیز نمایید . این کار می بایست در کمال توجه صورت پذیرد و مراقب باشید تا لکه جوهر پخش نگردد . استفاده کاغذ دیواری های امروزی در منزل زیاد است , مدل اکریلیک یا ونیلی که به طور معمول خواص شست و شو دارا هستند را با استفاده از آب گرم , صابون و اسفنج قابل انعطاف بشوئید و هیچ وقت از ابزار ساینده استفاده ننمایید.

نظر شما درباره مهم ترین نکات در تمیز کردن و شست و شوی کاغذ دیواری چیست؟

منبع: سه خط ۳khat.com

کاغذ دیواری و انواع پوستر سه بعدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین