مزیت های کفپوش لمینت چیست؟

طرح پوستر دیواری - کاغذ دیواری ارزان - قیمت پارکت لمینت

لمینت یک نوع پوشش کف می باشد که به آن لامینت یا لامنت نیز می گویند البته بعضی از افراد به آنها پارکت هم می گویند. لمینت مانند پارکت ها از چوب طبیعی ساخته نشده اند. این کف پوش های لمینت تهیه شده از الیاف های فشرده شده می باشند. که جنس آنها از hdf و یک لایه دیگر به اسم ملامینه می باشد.

دلیل اسم گذاری این کف پوش ها چند لایه فشرده در آنها می باشد که هر چیزی که از چند لایه تشکیل شده باشد به آن لمینت گفته می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مزایای کف پوش های لمینت

  1. اولین مزایای استفاده از لمینت ها این است که برای نصب آنها از چسب استفاده نمی کنند و آنها به صورت نر و ماده به هم وصل و چفت می شود. به دلیل اینکه هر چه تعداد افزایش پیدا می کند وزن این لمینت ها زیاد شده و آنها را در جای خود ثابت نگه می دارد و این امر باعث می شود که دیگر نیازی به استفاده از چسب نداشته باشید.
  2. یکی از مزایای استفاده نکردن از چسب در کف پوش های لمینت این است که کف اتاق هیچ گونه آسیبی نخواهد دید و اگر شما تصیمیم به بر داشتن لمینت ها داشته باشید می توانید این کار را به راحتی انجام دهید بدون آنکه کوچکترین آسیبی به کف اتاق وارد شود و حتی می توانید لمینت ها را هر وقت می خواهید جمع و در جای دیگری استفاده کنید.
  3. در هنگام نصب لمینت فوم هایی را در زیر آنها به کار می برند که این کار باعث می شود اگر شما در طبقات بالا هستید صدای کمتری به طبقه های پایین برود و به عنوان یک عایق صدا عمل خواهد کرد.
  4. فوم ها همان طور که در خط بالا توضیح دادیم علاوه بر عایق صدا بودن عایق حرارت هم هستند.
  5. لمینت ها نسبت به پارکت های چوبی مقاومت بیشتری در برابر آب دارند.
  6. لمینت ها مقاومت بیشتری در برابر اجسام نوک تیز دارند تا پارکت های چوبی.
  7. یکی از مزایای لمینت ها سرعت در نصب آنها می باشد.
  8. لمینت ها بعد از نصب بلافاصله قابل استفاده می باشند.
  9. از لحاظ هزینه لمینت ها مقرون به صرفه تر از سنگ و سرامیک و … می باشند.

علاوه بر این مزایا که گفته شد، یکی از معایبی که این کف پوش ها و پارکت ها نسبت به سرامیک و سنگ دارند این است که از آنها برای سیستم های گرمایشی در کف نمیشود استفاده کرد.

منبع: دکوراسیون سه خط ۳khat.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین

© تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت فروشگاه اینترنتی 3خط است | طراحی سایت و بهینه سازی توسط ویدیا