Rate this post

۱- طرح و مدل

اصلی ترین و مهمترین مزیت کاغذ دیواری نسبت به رنگ، طرح های متنوع و زیبای کاغذدیواری هاست .
استفاده از کاغذ دیواری ها در طراحی دکوراسیون این امکان را فراهم میکند تا به جای طرح های ساده ای که با رنگ ها قابل اجرا هستند طرح های متنوع و متفاوتی را برای فضاهای مختلف ایجاد نماییم. از ترکیب کاغذ دیواری هایی با طرح های زیبا و متنوع می توان جلوه زیادی در محیط ایجاد کرد.

OUBODESIGN-IMAGINE2-SR696107sاستفاده از طرح های مختلف کاغذ دیواری در فضاسازی محیط های مختلف تاثیر بسیار زیادی دارد. به عنوان مثال کاغذ دیواری هایی با طرح داماس کمک زیادی به ایجاد فضای کلاسیک در محیط می کنند.

تنوع بسیار زیاد در طرح کاغذ دیواری های اتاق کودک باعث شده است افراد با هر سلیقه ای بتوانند طرح مورد نظر خود را انتخاب کنند. در نتیجه ایجاد فضاهای کودکانه با تم دلخواه امکان پذیر شده است. بطور مثال اگر کودک علاقه زیادی به شخصیت کارتونی خاصی داشته باشد براحتی می توانید کاغذ دیواری مرتبط با آن را انتخاب کنید. در هنگام استفاده از رنگ بر روی دیوار اتاق کودک، فقط امکان هماهنگ کردن رنگ دیوار با وسایل وجود داشت. ولی در صورت انتخاب کاغذ دیواری می توان بیشتر وارد جزئیات شد. شما می توانید طرح کاغذ دیواری را با طرح وسایل کودک هماهنگ کنید.

 

۲- قابلیت شستشو

در گذشته کاغذ دیواری ها از کیفیت بالایی برخوردار نبودند و قابلیت شستشو و دستمال کشی را نداشتند. به همین دلیل مزیت اصلی رنگ نسبت به کاغذدیواری قابلیت شستشوی دیوارهای رنگ شده بود. ولی در حال حاضر کیفیت بالای کاغذ دیواری ها این امکان را فراهم نموده تا به راحتی توسط دستمال مرطوب تمیز شوند.

 

۳- تصحیح نمای محیط

همچنین کاغذ دیواری ها امکان تصحیح نمای محیط را نیز فراهم نموده اند. درصورتی که محیط خانه شما دارای ایراد خاصی است که به نظر نازیبا میرسد می توانید با استفاده از طرح کاغذ دیواری خطای دید ایجاد کرده و آن ایراد را پوشش دهید. به طور مثال کاغذدیواری با طرح های عمودی برای دیوارهای کوتاه و کاغذدیواری با طرح های افقی برای دیوارهای خیلی بلندی که مایل هستیم کوتاه تر به نظر برسند انتخاب مناسبی است. زیرا تعادلی ایجاد می کند که توجه افراد را از کوتاه یا بلند بودن دیوار بر میدارد.مزیت کاغذ دیواری

 

۴- سرعت اجرا

علاوه بر این نصب کاغذدیواری نسبت به رنگ کردن نیازمند زمان بسیار کمتری است و مانند دیوارهای رنگ شده مدت زمان طولانی نیازمند خشک شدن و از بین رفتن بوی رنگ نیست.
البته چسب هایی که برای چسباندن کاغذ دیواری به دیوار استفاده میشوند بوی بسیار ضعیفی ایجاد می کنند. که در کمتر از بیست و چهار ساعت این بو کاملا از بین می رود.

 

۵- مقاومت بالا

همچنین در صورتی که بعد از مدتی درز و شکاف های ریز روی دیوار ایجاد شود به سرعت توسط رنگ نمایان میشود. همچنین با کوچکترین ضربه ای به دیوار رنگ شده در رنگ ها پریدگی ایجاد میشود. درحالی که کاغذ دیواری ها به طور کامل درز و شکاف های ریز را پنهان می کنند و همچنین مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند .

مطالب بیشتر:

گردآوری و تنظیم: مهرسا میرزایی– فروشگاه آنلاین دکوراسیون و تزئینات ۳ خط

 

برای انتخاب و خرید کاغذ دیواری یا سایر تزئینات دکوراسیون داخلی میتوانید به فروشگاه آنلاین ۳ خط مراجعه فرموده و از انواع طرح ها و جنسهای برترین برندهای تزئینات ساختمان استفاده نمایید.

همچنین برای مشاوره در خصوص انتخاب محصول جهت بررسی کیفیت محصول و یا مشاوره دیزاین میتوانید از بخش تماس با ما در سایت ۳ خط با مشاوران ما در ارتباط باشید.

فروشگاه ۳ خط مرجع دکوراسیون داخلی و تزئینات ساختمان

1 دیدگاه

  1. محسن گفت:

    مطلب خیلی خوبی بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین