پارکت لمینت‌ لازم را چطور محاسبه کنیم؟

پارکت لمینت دکوراسیون داخلی 3 خط
Rate this post

برای اینکه بدانید چقدر پارکت لمینت‌ (یا به اصطلاح عامیانه همان لمینت) نیاز دارید، تنها کافی است از مهارت‌های اولیۀ ریاضی و هندسی برخوردار باشید. پس اگر در دوران مدرسه دانش‌آموز حواس‌پرتی نبودید، اصلاً نترسید و مطمئن باشید از پسِ این کار برمی‌آیید. مراحل محاسبه را به این شکل دنبال کنید:

  1. پارکت لمینت‌ دکوراسیون داخلی 3 خطنقشۀ سادۀ محلی را که می‌خواهید پارکت لمینت‌ کنید، بکشید.
  2. اندازۀ هر ضلع (دیوار) اتاق را دقیق اندازه‌گیری کنید و در نقشه وارد کنید. دقت کنید که هر دیوار را جداگانه اندازه بگیرید، زیرا در بسیاری از مواقع اتاق‌ها مربع یا مستطیل کامل نیستند و اضلاعشان با هم متفاوت است.
  3. مساحت هر یک از اتاق‌ها را با ضرب طول در عرض محاسبه کنید و در داخل نقشه بنویسید.
  4. مساحت‌های به دست آمده را با هم جمع کنید. این عدد مجموع مساحتی است که می‌خواهید پارکت لمینت‌ کنید.
  5. برای اینکه در نصب پارکت لمینت‌، همیشه پرتی وجود دارد و قطعاتی بریده می‌شوند که از نظر اندازه نمی‌شود آنها را در جای دیگر به کار برد، لازم است ۱۰ درصد بیشتر پارکت لمینت‌ تهیه کنید. برای این کار سه روش وجود دارد:

-عدد به دست آمده در مرحلۀ ۴ را در ۱۱۰% ضرب کنید

– عدد به دست آمده در مرحلۀ ۴ را در ۱.۱ ضرب کنید

-عدد به دست آمده در مرحلۀ ۴ را ابتدا در ۱۱ ضرب و سپس بر ۱۰ تقسیم کنید.

عدد به دست آمده مجموع پارکت لمینتی است که لازم است خریداری فرمایید.

  1. حال برای اینکه بدانید چند بسته پارکت لمینت‌ نیاز دارید، باید عدد به دست آمده در مرحلۀ ۵ را بر مساحت تحت پوشش هر بسته پارکت لمینت‌ تقسیم کنید. برای اطلاع از مساحت هر بسته پارکت لمینت‌ می‌توانید به بخش اطلاعات پارکت لمینت‌ انتخابی خود در سایت مراجعه کنید یا با مشاوران فروش سایت سه خط تماس بگیرید.
  2. اگر عدد به دست آمده در مرحلۀ ۶، اعشار دارد، آن را به سمت بالا گرد کنید. مثلاً اگر عدد به دست آمده ۱۰.۶۵ است، لازم است ۱۱ بسته پارکت لمینت‌ خریداری کنید.

مطالب بیشتر:

برای خرید پارکت لمینت و همینطور سایر محصولات دکوراسیون داخلی میتوانید از فروشگاه آنلاین ۳ خط خرید خود را با بهترین قیمت انجام دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین