طرح داماس یا داماسک و همه چیز درباره آن

ARTE-ROXANA-NO-SR360007-PG-04
Rate this post

تاریخچه طرح داماس

حتما شما هم با کلمه داماسک یا متداول تر  آن طرح داماس مواجه شده اید.

طرح داماس که در اکثر حوزه های طراحی داخلی و دکوراسیون و حتی نقش و طرح پارچه و فرش استفاده میشود بر گرفته از اسم باستانی دمشق می باشد.

در سالهای دور صنعت بافندگی ویژه ای در دمشق مرکز سوریه رونق داشت که در آن روی زمینه ای که   رنگ سنگینی داشت  با ابریشم نقشی را میبافتندکه نقشی تکرار شونده و قرینه ازتصاویر گلها و گیاهان بود.

هنگامی که این طرح و  سبک به اروپا صادر شد با محبوبیت بالایی مواجه شد و بخاطر خواستگاهش(دمشق ) به داماسک معروف شد.

از گذشته تا کنون داماس به عنوان سنبلی لوکس و اشرافی شناخته میشود الگویی  خاورمیانه ای که امروزه از معروفترین طرح های جهانی است.

تقریبا بیشتر وسایل خانه از روتختی و کوسن و پارچه مبل گرفته تا آباژور و فرش و کاغذ دیواری و کاشی ,میتواند  دارای نقش های داماس باشد.

کاغذ دیواری طرح داماس

طرح داماس در بخش دکوراسیون داخلی و به ویژه کاغذ دیواری طرفداران زیادی دارد.

داماس قدیمی ترین طرح است و همچنان پیشتاز طرح های کاغذ دیواری میباشد.

داماس به تنهایی طرحی پر انرژی و تاثیر گذارو پر قدرت است .

کاغذ دیواری طرح داماس

کاغذ دیواری طرح داماس

معمولا کاغذ دیواری داماس با رنگ های زمینه ملایم قابل استفاده در همه فضاها و قابل هماهنگی با همه سبک ها و استایلها میباشد .

طرح داماس با زمینه رنگ های تندو کنتراست بالا  قطعا محیطی لوکس و با شکوه را تداعی میکند.

این طرح را میتوان در اتاق خواب ,سالن های پذیرایی ,به عنوان پشت TV ,  و مراکز فروشگاهی و اداری همچنین گالری های هنری و  محیطهای  مجللی چون تالارهای پذیرایی , هتلها  به کار برد .

کاغذ دیواری با طرح داماس بهتر است روی دیوار اصلی استفاده شود و چون هماهنگی این طرح با بیشتر طرح های مکمل راحت است میتوان  برای پوشش بقیه دیوارها از طرح هایی نظیر راه راه , کلاسیک, ساده و حتی داماس های محو یا تک گل استفاده کرد.

شما میتوانید با مراجعه به منوی کاغذدیواری در فروشگاه اینترنتی ۳ خط  در بخش طرح و مدل گزینه داماس را انتخاب نمایید وجدیدترین طرح های کاغذ دیواری داماس را ملاحظه فرمایید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین