طراح داخلی و دکوراتور چه تفاوتی با هم دارند؟

DECKER-20548S
Rate this post

دکوراتور و طراح داخلی هر دو وظیفه طراحی یک محیط را برعهده دارند. دکوراسیون تزئین و مبله کردن یک بخش با وسایلی چشم نواز و به روز میباشد. طراح داخلی شخصی هست که یک فضا  را طراحی میکند. این مورد تقریبا در خصوص ساخت وساز و نیزدکوراسیون میباشد.

امروزه عبارات دکوراتور و طراح داخلی بیشتر با یک معنا مورد استفاده قرار می گیرند ولی در حقیقت دو شغل کاملا متفاوت میباشند. این لغت های مرتبط باعث به وجود آمدن اشتباهات شده اند. دکوراتور و طراح داخلی به دکوراسیون یک محیط مشغول میباشند. دکوراسیون مبله کردن و تزیین یک فضا با اشیای زیبا و به روز است. در حالی که طراحی داخلی فراتر از آن عمل می کند. طراحی داخلی هنر و علم درک رفتار افراد به منظور ساخت فضاهای کاربردی در یک ساختمان میباشد.

از آنجا که دکوراتورهای داخلی عموما تمرکزشان بر جزییات دکوراتیو در فضاست ، نیاز چندانی به داشتن تحصیلات استاندارد نخواهند داشت . بیشتر ایشان دوره هایی را برای آشنا شدن با پایه اساس طراحی داخلی می گذرانند .

طراح داخلی بیشتر سعی دارد به طراحی فضا بپردازد. این وظیفه حدودا به ساخت سازهایی مانند فرو ریختن یک دیوار، ساخت یک دیوار نو، جابه جایی، کف پوش و… نیاز مند است. از سوی دیگر، یک دکوراتور فقط به دکور میپردازد که این مراحل ساخت و ساز را شامل نمیگردد. با وجود این که این دو حرفه ، شباهت خیلی نزدیکی به یکدیگر دارند ، تفاوت های کلیدی بین آن ها میتوانند بر پروژه تان اثر گذار باشد.

تحصیلات دکوراتور و طراح داخلی

برای کار در حیطه طراحی داخلی ، شما باید در این بخش تحصیل کرده باشید (دوره ۲ ساله یا ۴ساله ) در بعضی مناطق دنیا ، شخص باید در امتحانی شرکت نماید تا بتواند به طور رسمی و دولتی در بدنه این مجموعه قرار گیرد .

از آنجا که دکوراتورهای داخلی بیشتر تمرکزشان بر جزئیات دکوراتیو در فضاست ، نیاز زیادی به داشتن تحصیلات استاندارد نخواهند بود. اغلب آن ها دوره هایی را برای آشنا شدن با پایه اساس طراحی داخلی می گذرانند .

منبع: دکوراسیون سه خط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین