راهنمای نگهداری لمینت

SL255_00256_ROOM

پارکت لمینت

Rate this post

لمینت­ ها اساساً محصولات بادوامی هستند اما مانند هر کفپوش دیگری، نحوۀ نگهداری نقش مهمی در طول عمر آنها دارد. نگهداری لمینت کار دشواری نیست. تنها کافی است نکات زیر را تا حد ممکن رعایت کنید:

 • لمینت را تمیز نگه دارید. به ویژه وجود ذرات خاک و شن به مرور زمان و بر اثر رفت و آمد می­تواند روی سطح لمینت ایجاد خراش نماید.
 • لمینت را خشک نگه دارید. بسیاری از شرکت­ها لمینت­ هایی با لایه های ضدآب تولید می­کنند اما در هر صورت، وجود نم و آب برای مدت طولانی می­تواند باعث شود قطعات لمینت باد کنند یا تاب بردارند. مقدار کم آب نمی­تواند آسیبی به لمینت برساند. پس اگر به هر دلیلی روی لمینت آب ریخت، نگران نشوید و تنها بکوشید سریع­تر آن را خشک کنید.
 • اگر مبلمان و سایر وسایل سنگین را مستقیم روی لمینت می­گذارید، برای پیشگیری از خش برداشتن لمینت­ ها، زیر پایه­ های آنها یک تکه اسفنج (پارچه) قرار دهید. برای اینکار می­توانید از کاور پایه هم استفاده کنید.
 • مبلمان و وسایل سنگین و نوک ­تیز را روی لمینت نکشید. این کار می­تواند سطح لمینت را خش­دار کند.
 • در روزها و ساعت­ هایی که نور آفتاب شدید است، برای اینکه نور و حرارت زیاد و اشعۀ یو وی آسیبی به لمینت نزند، پرده­ها را بکشید.
 • سالی یک تا دو بار، فرش­ها و مبلمان خود را به گونه­ای جابه­ جا کنید که تمام قسمت­های لمینت به یک شکل در معرض نور و استفاده باشد و یکدست کهنه شود. این کار به ویژه اگر قصد انتقال لمینت­ ها به محل دیگری را دارید، لازم است.
 • یادتان باشد لمینت چوب نیست. پس نباید برای برق انداختن و تمیزی آن، از واکس چوب، روغن چوب و … استفاده کنید.
 • در محل­های پر رفت و آمد یا در معرض ورود گردوغبار مانند جلوی در ورودی، جلوی سرویس بهداشتی و … پادری بیندازید. با این کار هم از کهنه شدن لمینت آن قسمت و هم از ورود گردوغبار به سایر قسمت­ ها جلوگیری می­کنید.
 • اگر لمینت­ هایی با درجۀ کیفی پایین را در محل­های پر رفت­ وآمد به کار ببرید، ممکن است به تدریج بین قطعات آنها فاصله بیفتد. در این صورت لازم است این قطعات را هر چه سریع­تر سر جای اول خود بازگردانید و در صورت لازم با چسب به هم متصل کنید. اگر قطعات برای مدت طولانی با فاصله از هم رها شوند، ممکن است بین آنها گرد و غبار جمع شود و نتوانید آنها را به حالت اول خود برگردانید.

در ساخت لمینت­ هایی با درجۀ کیفی بالا، سازوکارهایی برای اتصال قطعات به کار گرفته می­شود که آنها را تحت فشار مداوم نیز محکم به هم متصل نگه می­دارد و این امر از فاصله افتادن میان قطعات و ورود گرد و غبار جلوگیری می­کند.

 • اگر یکی از تخته ­های لمینت دچار شکستگی شد و نیاز به تعویض داشت، این کار را به تعویق نیندازید زیرا سبب ورود گردوغبار به لایه­ های زیری لمینت می­شود.
 • برای تمیز کردن، برق انداختن و پاک کردن لکه­ ها از سطح لمینت، شیوه­ های ابداعی خود را به کار نبرید و حتماً طبق آنچه در «چطور لمینت را تمیز کنیم؟» آمده، عمل کنید.

گردآوری و تنظیم: رمضانی – فروشگاه اینترنتی ۳ خط

 

شما میتوانید برای خرید پارکت به صفحه پارکت لمینت و یا سایر تزئینات دکوراسیون داخلی به سایت ۳ خط مراجعه فرمائید.

همچنین میتوانید در قسمت تماس بامای ۳ خط با مشاوران ما در خصوص طراحی دکوراسیون داخلی و تزئینات در تماس باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین