Rate this post

امروزه با توجه به تنوع در طرح و رنگ و جنس، انتخاب کاغذ دیواری به اولین و بهترین و راحت ترین راه حل جهت پوشش دیوارها تبدیل شده است.

شاید این مطلب هم برای شما کاربردی باشد: انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک


کاغذ دیواری 3 خط

هنگام انتخاب کاغذ دیواری به این چند نکته توجه داشته باشید:

 1. برای دیوار های کوچک هرگز از طرح های درشت استفاده نکنید. زیرا تعداد کمی از طرح در آن جای میگیرد. و ممکن است تعدادی از طرح ها نصفه باشند. این مسئله زیبایی و جلوه دیوار شما را کم می کند.
 2. برای فضاهای کوچک سعی کنید از طرح های خلوت تر استفاده کنید. استفاده از طرح های شلوغ در فضای کوچک باعث آشفتگی محیط شده. و در نتیجه احساس آرامش را از محیط دور میکند.
 3. اگر سقف فضای مورد نظر شما بلند است برای ایجاد حس گرمی و صمیمیت میتوانید از کاغذ دیواری هایی با طرح های افقی کمک بگیرید.
 4. برای بلندتر دیده شدن سقف های کوتاه، از کاغذ دیواری های با طرح عمودی استفاده کنید.
 5. طرح و مدل کاغذ دیواری را مناسب با دکوراسیون محیط انتخاب کنید. بطور مثال برای خانه هایی که وسایل و چیدمان مدرن دارند از طرح های مدرن و برای خانه های سنتی از طرح های سنتی استفاده کنید.
 6. اگر فضای شما دارای نور کمی است برای جلوگیری از خستگی و کسالت در بلند مدت، از کاغذ دیواری های روشن تر استفاده کنید. کاغذ دیواری های تیره، میزان تاریکی محیط های کم نور را تشدید میکنند.
 7. برای جلوگیری از یکنواخت شدن محیط و همچنین حفظ هارمونی دیوار ها حتما از کاغذ دیواری های مکمل برای طرح اصلی استفاده کنید.
 8. یکی از دیوارهای محیط را که بیشترین اشراف را دارد به عنوان دیوار شاخص در نظر بگیرید. طرح اصلی را برای این دیوار انتخاب کنید. سپس کاغذ دیواری بقیه دیوارها را بر اساس آن انتخاب کنید.
 9. در صورتی که محیط شما تعداد دیوار زیادی دارد میتوانید از پوستر دیواری مناسب با دکوراسیون منزلتان برای جلوه بیشتر استفاده کنید. درصورت استفاده از پوستر دیواری برای یک دیوار بهتر است برای بقیه دیوارها کاغذ دیواری طرح ساده انتخاب کنید.
 10. سعی کنید در انتخاب رنگ دقت زیادی داشته باشید. از انتخاب کاغذ دیواری دقیقا همرنگ با مبل یا وسایل دیگر اجتناب کنید. زیرا نه تنها جلوه زیبایی نخواهد داشت بلکه بزودی باعث دلزدگی شما از آن رنگ خواهد شد. بطور کلی سعی کنید از رنگ های مکمل در دکوراسیون منزل استفاده کنید. می توانید از مقاله پالت های رنگ در طراحی دکوراسیون در این راستا کمک بگیرید.
 11. انتخاب کاغذ دیواری بافت دار و برجسته به دیوارها عمق می بخشد. و به جذب صدای محیط کمک میکند.
 12. طرح های هندسی و طرح های هنری قالبا نمایانگر انرژی و هیجان هستند. برای ایجاد نشاط و انرژی در محیط می توانید از کاغذ دیواری هایی با این نوع طرح ها استفاده کنید.
 13. اگر از آن دسته آدم هایی هستید که ترجیح میدهند مدت زمان بیشتری از یک طرح کاغذ دیواری استفاده کنند. حتما طرح های ساده و رنگ های ملایم انتخاب کنید. زیرا این نوع کاغذ دیواری ها دیرتر چشم را خسته می کنند. و همچنین راحتتر می توان وسایل خانه را با آن ها هماهنگ کرد.
 14. در زمان خرید حتما از کیفیت جنس کاغذ دیواری اطمینان حاصل کنید.

برای دیدن نحوه انتخاب و نصب کاغذ دیواری اینجا کلیک کنید.

 

گردآوری و تنظیم: احمد زاده – فروشگاه آنلاین دکوراسیون و تزئینات ۳ خط

برای انتخاب و خرید کاغذ دیواری یا سایر تزئینات دکوراسیون داخلی میتوانید به فروشگاه آنلاین ۳ خط مراجعه فرموده و از انواع طرح ها و جنسهای برترین برندهای تزئینات ساختمان استفاده نمایید.

همچنین برای مشاوره در خصوص انتخاب محصول جهت بررسی کیفیت محصول و یا مشاوره دیزاین میتوانید از بخش تماس با ما در سایت ۳ خط با مشاوران ما در ارتباط باشید.

فروشگاه ۳ خط مرجع دکوراسیون داخلی و تزئینات ساختمان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین