دکور دیوارها و کف اتاق خواب دخترانه

طرح پوستر دیواری - کاغذ دیواری ارزان - قیمت پارکت لمینت

اتاق خواب باید جایی باشد که شما در آن احساس شادی و آرامش کنید. دکوراسیون هر اتاقی خوابی بسته به اینکه چه کسی از آن استفاده می‌کند، می‌تواند متفاوت باشد. چیدمان اتاق خواب دخترانه می‌تواند بر اساس سلیقه شما باشد، اما بهتر است نکاتی را در چیدمان آن رعایت کنید. تا هم در آن‌جا احساس خوبی داشته باشید، هم اینکه اتاق شما بازتاب کاملی از شما و روحیاتتان باشد.

-پیش از اغاز هر کاری، در مورد رنگ‌بندی و سبک کلی اتاق تصمیم بگیرید و یک سبک و رنگ را انتخاب کنید. توجه داشته باشید پالت رنگی که برای اتاق انتخاب می‌کنید، علاوه بر اینکه باید زیبا و هیجان‌انگیز باشد، باید به خواب خوب شما نیز کمک نماید.

مثلا رنگ‌های نرم و پاستلی و گل‌دار، اتاق شما را زنانه می‌کند. رنگ بنفش یا سرمه‌ای به همراه سفید یا کرم اتاق را آرام می‌کند. استفاده از رنگ‌های سیاه، سفید و خاکستری، فضایی مدرن ایجاد می‌کند. همچنین می‌توانید برای داشتن اتاقی گرم، دیوارها و مبلمان خود را صورتی روشن یا نارنجی کنید.

-طراحی اتاق خواب خود را تغییر دهید. اولین کار برای تغییر فضا، رنگ‌آمیزی جدید میب اشد. در انتخاب رنگ دقت کنید. مثلا رنگ‌های خیلی روشن زیبا هستند اما ممکن است بعد از مدتی خسته کننده شوند. علاوه بر رنگ و لعاب، احساس آرامش را به فضای اتاق منتقل کنید. مثلا انتخاب رنگ آبی دریایی.

اگر برای اتاق خود رنگ‌های روشن را انتخاب کردید، با انتخاب رنگ‌های تیره برای مبلمان خود، فضا را متعادل کنید. اگر خیلی اهل ریسک نیستید، می‌توانید فقط یک دیوار از اتاق را رنگ نمایید.

-برای جلوگیری از خستگی رنگ دیوارها، یک قاب، عکس یا پوستر روی آن آویزان کنید. سعی کنید از عکس‌ها یا قاب‌های متفاوت با رنگ دیوار استفاده کنید، مثلا عکس یا پوستر گروه‌های موسیقی یا بازیگران مورد علاقه؟

دقت کنیدخیلی دیوار را شلوغ نکنید. برای یک فضای کوچک یک یا دو قاب کافی است. برای اینکه یک پوستر یا عکس شیک‌تر به نظر برسد، می‌توانید به جای چسباندن روی دیوار، آن را قاب کنید و به دیوار آویزان کنید.

– برای اینکه فضای دیوار اتاق خود را شخصی‌سازی کنید، عکس‌های خود، دوستان و خانواده خود را روی یک تابلو بچسبانید و به دیوار آویزان کنید. یا اینکه می‌توانید برای آویزان کردن عکس‌ها یا یادداشت‌ها از تخته سیاه یا تخته‌های مگنتی استفاده کنید، بدون اینکه به دیوار اتاق آسیب بزنید.

– یک قالیچه نرم بگیرد و چند بالش روی آن بگذارید و یک گوشه دنج ایجاد کنید. اغلب اتاق‌های نوجوانان اندازه کافی برای گذاشتن صندلی راحتی را ندارد.

– یک آینه به اتاق خود اضافه کنید تا بزرگتر به نظر برسد. آویزان کردن یا نصب کردن یک آینه تمام قد در یک اتاق دخترانه لازم است. همچنین می‌توانید برای جلوه بیشتر اتاق و بررسی راحت‌تر آرایش، یک آیینه دیگر در اتاق قرار دهید. آینه قدی را می‌توانید پشت درب کمد یا بالای تخت خود قرار دهید.

– چراغ‌های رشته‌ای به دیوار یا سقف آویزان کنید. هم در نور اتاق تاثیر دارد، هم فضا را هیجان‌انگیز می‌کند.

-از دیوار خود برای نصب قفسه و شلف استفاده کنید. از این فضا برای گذاشتن، عکس‌ها، کتاب و وسایل تزئینی می‌توان استفاده کرد. اگر دوست داشتید آن‌ها را بالای تخت خود آویزان کنید تا کاربرد بیشتری برایتان داشته باشد و در حالت خوابیده دستتان به آن برسد.

نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are makes.

فروشگاه کاغذ دیواری سه خط