دکوراسیون پذیرایی و نشیمن

interior_design1
Rate this post

سالن پذیرایی و نشیمن از پررفت و آمدترین قسمت های هر خانه هستند. علاوه بر این بخاطر حضور مهمان ها در این قسمت از خانه به خصوص مهمانی های رسمی تر، که مهمانان به سایر قسمت های خانه رفت و آمدی ندارند بسیار اهمیت پیدا میکند.

در منازل بزرگتر این دو فضا از هم جدا هستند و در واقع اتاق نشیمن فضایی خصوصی هست که با مبلمان راحتی، تلوزیون و چند قاب عکس خانوادگی چیدمان شده و برای دورهم جمع شدن اعضای خانواده و مهمانی ها و دورهمی های صمیمانه از آن استفاده میشود. ولی سالن پذیرایی فضایی بزرگتر هست که اصولا با مبلمان استیل و لوازم تزئینی و مجلل چیدمان شده است و بیشتر برای مهمانی های بزرگ و رسمی از آن استفاده میشود.

در بسیاری از منازل به دلیل کمبود فضا این دو قسمت در هم ادغام شده اند. اگر منزل شما دارای فضاهای جداگانه ای برای پذیرایی و نشیمن نیست بهتر است در طراحی دکوراسیون دقت بیشتری داشته باشید. تا بتوانید از یک فضا برای هر دو منظور استفاده کنید.interior_design3

به طور مثال در این گونه فضاها استفاده از قاب عکس های خانوادگی ضرورتی ندارد. در چیدمان مبلمان ها اگر فضای کافی برای استفاده از چند دست مبلمان هست میتوان از یک دست مبلمان راحتی که مقابل شومینه یا تلوزیون چیده می شود، یا فقط یک کاناپه راحتی که روبه روی تلوزیون قرار میگیرد استفاده کرد، و برای مابقی فضا از مبلمان استیل استفاده کرد. اگر سالنی که به این منظور استفاده میشود به اندازه ی کافی بزرگ باشد بهتر است فضایی که با هر یک از این مبلمان ها طراحی میشود فضایی نسبتا بسته باشد و در حد امکان این دو فضا با یکدیگر ادغام نشوند.

برای منازلی که پذیرایی و نشیمن از یکدیگر به طور کامل جدا نیستند باید از رنگ های ملایم استفاده کرد. استفاده از رنگ های تیره یا سنگین برای این فضاها مناسب نیست زیرا با حضور دائمی که بخاطر دورهمی های خانوادگی در این فضا صورت میگیرد میتواند تاثیر منفی در روحیه ی اعضای خانواده داشته باشد. و البته استفاده از رنگ های شاد نیز به دلیل حضور مهمان های رسمی مناسب و دلپذیر واقع نمیشود. در نتیجه در انتخاب رنگ برای این فضا باید توجه زیادی داشته باشید و بهترین گزینه میتواند استفاده از رنگ های ملایم و روشن باشد. همچنین برای دیوارپوش قسمت پذیرایی میتوانید از آینه های دکوراتیو استفاده بفرمایید تا فضا را بزرگتر نمایش دهند.

گردآوری و تنظیم: مهرسا میرزایی– فروشگاه آنلاین دکوراسیون و تزئینات ۳ خط

بیشتر:

برای انتخاب و خرید کاغذ دیواری یا سایر تزئینات دکوراسیون داخلی میتوانید به فروشگاه آنلاین ۳ خط مراجعه فرموده و از انواع طرح ها و جنسهای برترین برندهای تزئینات ساختمان استفاده نمایید.

همچنین برای مشاوره در خصوص انتخاب محصول جهت بررسی کیفیت محصول و یا مشاوره دیزاین میتوانید از بخش تماس با ما در سایت ۳ خط با مشاوران ما در ارتباط باشید.

فروشگاه ۳ خط مرجع دکوراسیون داخلی و تزئینات ساختمان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین