۱۰ روش برای پیاده سازی دکوراسیون هنری منزل

۱
Rate this post

خانه‌هایی که با آثار هنری زیبا زینت شده‌اند توجهات زیادی را به خود جلب کرده‌اند. این آثار گزیده و فوق‌العاده به نظر می‌رسند. ما عاشق این حس هستیم. اما وقتی بناست خانۀ گزیدۀ خود را بسازیم، شاید کار دشوار شود. البته خلق دکوراسیون هنری منزل لزوماً کار پیچیده‌ای نیست. در اینجا برخی نکات را آورده‌ایم که کمک می‌کنند خود گزینش‌گر آثار هنری اصیل باشید و زندگی در خانۀ رویایی‌تان را آغاز کنید.

۱. مهمترین اصول اولیه در دکوراسیون هنری

۲
اگر دیوارهای خانه‌تان بزرگ هستند، نصب یک تابلوی بزرگ که محور توجه باشد، طرحی فوق‌العاده است. منطق پشت «دیوار بزرگ، اثر بزرگ» این است که آثار بزرگ فضاهای کوچک را شلوغ می‌کنند و احساس می‌کنید همه چیز به سختی در آنجا جا شده است.

اگر فضای داخلی محدودی دارید و دوست دارید آثار بزرگ داشته باشید، آن را با حداقل وسایل پرکنید تا فضای موجود بیش از حد شلوغ نشود: سادگی مبلمان خانه این آزادی عمل را به شما می‌دهد که آثار بزرگ نصب کنید.

۳
وقتی به دنبال اثر ایده‌آل خود هستید و نمی‌توانید نقاشی مناسب را بیابید، به سراغ تابلوفرش یا پارچه‌های منقشی بروید که در قاب‌های بزرگ نصب شده است.

۲. فکر کنید ۱، ۲، ۳

۴
اگر نمی‌توانید یک تم خوب خلق کنید یا به آن پایند باشید، نقاشی‌های دو لت، سه لت یا سری را انتخاب کنید. نقاشی دو لت اثری است که به دو قطعه تقسیم شده و نقاشی سه لت اثری است که به سه قطعه تقسیم شده است. این قطعات اغلب با لولا به هم متصل می‌شوند و ممکن است حکاکی یا نقاشی باشند.

قطعات خیلی بزرگ گاه حتی به عنوان جداکنندۀ اتاق‌ها به کار می‌روند، که روشی تأثیرگذار برای نمایش یک نقاشی زیبا است.۵
نسخۀ کنونی این روش مجموعه آثاری است که تم مشترکی دارند. خوشبختانه، بسیاری از هنرمندان آثاری را به فروش می‌رسانند که می‌توانند بخشی از مجموعه‌های احتمالی شما را به خود اختصاص دهند.

۳. آلبوم دیواری

۶
آلبوم دیواری به لطف رسانه‌های معاصر آنقدر رواج یافته است که نمی‌توان در بحث از دکوراسیون هنری سخنی از آن به میان نیاورد. اگر آلبوم دیواری به درستی نصب شود، جلوه‌ای تماشایی به خانه می‌دهد. ایجاد آلبوم دیواری کار دشواری نیست؛ تنها باید از چیزی مناسب شخصیت و خانه‌تان پیروی کنید.

اگر قیمت برایتان مهم است، «نقاشی‌های حراجی» را از دست ندهید یا سری به نمایشگاه‌های خیریه بزنید! وقتی چیزی را که می‌خواهید خریدید، نکات بسیار مفید ما را دربارۀ درست کردن یک آلبوم دیواری فوق‌العاده مطالعه کنید.

۷

 

۸
۴. برای نصب روی دیوار عجله نکنید

۹
آثار هنری شگفت‌آور لزوماً نباید روی دیوارها نصب شوند! هر فضای خالی در خانۀ شما می‌تواند اثری هنری را در خود جای دهد؛ کف، پیش‌بخاری، قفسه‌های خالی بعضی از ایده‌آل‌های ما هستند. تعداد بالایی از آثار را کنار هم قرار ندهید چون سبب می‌شود اثر اصلی‌تان در شلوغی گم شود.

۵. تندیس و مجسمه

۱۰
با استفاده از تندیس‌های بزرگ توجهات را به فضای داخل جلب کنید و از دیوارها دور کنید. مجسمه‌ها شاید برای فضاهای هنری انتزاعی نیز مناسب باشند که اگر دنبال خرید آثار معاصر باشید، طرحی فوق‌العاده است. طراحی مبدعانه سبب شده عناصر تندیسی در مبلمان‌های هنری نیز راه یابند که در مقام قطعات هنری اصیل، زیبایی هنری آنها را دوچندان می‌کند.

مجسمه‌های مستقل بسیار جذاب هستند و لزومی ندارد روی زمین قرار بگیرند. چیزهای کوچک‌تر برای تزئین میز وسط بسیار مناسبند و می‌توان نورپردازی تندیسی معاصر را نیز در این میان به کار گرفت.

۱۱

۶. برجسته‌نمایی

۱۲
با استفاده از برجسته‌نمایی‌های معلق بهترین‌ها را از آن خود کنید! برجسته‌نمایی حکاکیِ فرمی هنری و تندیسی است اما این برجسته‌نمایی را می‌توان در مبلمان نیز به کار گرفت و یا مانند یک تابلوی نقاشی روی دیوار نصب کرد و به این شکل اثر برجسته‌نمایی را به نقاشی سه‌بعدی تبدیل نمود. این آثار در خانه‌هایی که فضایی تاریخی دارند، بر جذابیت فضا می‌افزایند.

۷. بوم‌های آمادۀ نصب

۱۳
در زمان خرید، به دنبال آثاری باشید که روی بوم‌های آماده کار شده‌اند یا روی تخته شاسی نصب شده‌اند تا بتوانید به راحتی آنها را روی دیوار بزنید.

۱۴
۸. هنر اختصاصی

۱۵
اگر چیزی پیدا نکردید که به دلتان بنشیند، به هنرمندی که علاقه دارید کار سفارش دهید. بسیاری از سایت‌ها به صورت آنلاین نقاشی‌هایی را به فروش می‌رسانند و در همین سایت‌ها می‌توانید اثری را سفارش دهید که مناسب خانه‌تان است.

۹. کارهای سرامیکی

۱۶
اگر نقاشی، مجسمه یا دکوراسیون خاص به دلتان نمی‌نشیند، از آثار سرامیکی برای دکوراسیون هنری خانۀ خود استفاده کنید. وسایل سرامیکی و سفالی معمولاً هم کاربردی هستند و هم جذاب. کاسه، بشقاب و فنجان کار دست را جایگزین ظروف غذاخوری ساده کنید. زیرشان پایه بگذارید و آنها را در قفسه‌های آشپزخانه بچینید یا از دیوار آویز کنید.

گلدان‌های بزرگ را می‌توانید به عنوان عنصر دکوری مستقل کف اتاق نشیمن بگذارید و گلدان‌های تزئینی کوچک‌تر را در فضاهای متفاوتی در خانه جای دهید.

۱۷
۱۰. درست نصب کنید

۱۸
بعد از اینکه اثر هنری ایده‌آل خود را انتخاب کردید، مهم است که آن را درست و در جای مناسب نصب کنید. برنامه‌های نمایش سه‌بعدی در برخی سایت‌های طراحی آنلاین کمک می‌کنند موقعیت اثر هنری را بهتر ببینید و تصور کنید. طراح آنلاین شما نیز می‌تواند نقاشی‌ای از فضا با اندازه‌گیری‌های دقیق به شما ارائه دهد تا اثر را دقیقاً در جای مناسب نصب کنید. مهمترین نکات ما دربارۀ نصب آثار در اینجا بیان می‌شود:

– قبل از میخ زدن، اندازه‌گیری کنید.
– از محل گیرۀ پشت تابلو اندازه‌گیری کنید، نه از بالای قاب.
– برای نصب آثار سبک از میخ و چکش و برای نصب آثار سنگین از دریل و پیچ استفاده کنید.
– آثار خیلی سبک را می‌توانید روی گیره‌های چسب‌دار هم نصب کنید، این گیره‌ها به خصوص روی سطوح کاشی و سرامیک به خوبی می‌چسبند.
– اگر فقط یک اثر را نصب می‌کنید، خوب است آن را در مرکز دیوار نصب کنید.۱۹
– چیدمان مبلمان داخل اتاق را هم در نظر بگیرید. اگر کاناپه یا بوفۀ زیر نقاشی وسط دیوار نیست، اثر هم نباید وسط دیوار نصب شود.
– حالت ایده‌آل این است که تابلوها در ارتفاع یکسان با چشم نصب شوند. اگر دارید آلبوم دیواری درست می‌کنید، خط وسط آلبومتان باید هم‌سطح با چشم شما باشد.

ترجمه و تنظیم: نجمه رمضانی– فروشگاه آنلاین دکوراسیون و تزئینات ۳ خط

برای انتخاب و خرید کاغذ دیواری یا سایر تزئینات دکوراسیون داخلی میتوانید به فروشگاه آنلاین ۳ خط مراجعه فرموده و از انواع طرح ها و جنسهای برترین برندهای تزئینات ساختمان استفاده نمایید.

همچنین برای مشاوره در خصوص انتخاب محصول جهت بررسی کیفیت محصول و یا مشاوره دیزاین میتوانید از بخش تماس با ما در سایت ۳ خط با مشاوران ما در ارتباط باشید.

فروشگاه ۳ خط مرجع دکوراسیون داخلی و تزئینات ساختمان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین