جدا کردن کاغذ دیواری از دیوار

How-to-Remove-Wallpaper

کاغذ دیواری

Rate this post

کندن کاغذ های دیواری اصلاً تجربۀ قشنگی نیست. اما با ابزار مناسب، کمی مهارت و البته صبر بسیار، هر کسی می­تواند از شرّ کاغذ دیواری کهنۀ خانه­ اش خلاص شود.

برای کندن کاغذ دیواری سه روش متفاوت داریم:

 1. با استفاده از دست
 2. با استفاده از مادۀ شیمیایی
 3. با استفاده از بخارشوی

روش اول: استفاده از دست

برخی کاغذ دیواری­ها به ویژه اگر زمان زیادی از نصب آنها نگذشته باشد، به راحتی با دست کنده می­شوند. پس بهتر است ابتدا این روش را امتحان کنید و گوشه­ای از کاغذ را با دست بکشید.

روش دوم: استفاده از مادۀ شیمیایی

ابزارهای مورد نیاز:

 • یک یا دو کاردک پهن
 • چاقوی تیز
 • آبپاش
 • نردبان یا چهارپایه بلند

مواد مورد نیاز:

 • مادۀ جداسازی کاغذ دیواری
 • مایع ظرفشویی

مراحل کار:

 1. اتاق را آماده کنید: روی فرش­ها و موکت­ها و کف­پوش­ها را بپوشانید و تابلوها و هر چیز آویز به دیوارها را بردارید.
 2. با استفاده از لبۀ چاقو (چنگال) روی کاغذ دیواری خراش بیندازید. این کار باعث می­شود محلول شیمیایی راحت­تر به عمق آن نفوذ کند. مواظب باشید به بافت دیوار زیری آسیب نزنید.
 3. با استفاده از آبپاش، محلول شیمیایی را روی کاغذ دیواری اسپری کنید به شکلی که کاملاً خیس شود. دیوار را در حدی به محلول آغشته کنید که پس از گذشت ۱۵ دقیقه، بتوانید به راحتی کاغذ را جدا کنید.
 4. تکه ­هایی از کاغذ دیواری را از گوشۀ پایین بگیرید و به سمت بالا بکشید تا از دیوار جدا شود. برای تسهیل کار از کاردک استفاده کنید و این کار را دو نفری انجام دهید.
 5. در سطحی محلولی از یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و آب گرم تهیه کنید. محلول را با یک اسفنج روی دیوار بکشید و آثار باقیمانده از کاغذ دیواری را کاملاً پاک کنید. در پایان دیوار را با آب یا با استفاده از حولۀ خیس بشویید و سپس با حوله­ای دیگر خشک کنید.

مشاهده بیشتر:

روش سوم: استفاده از بخارشوی

این روش که به ویژه برای کاغذ دیواری­های بسیار قدیمی کاربرد دارد، تنها در شماره ۳ با روش دوم تفاوت دارد. در این مرحله، با استفاده از بخار آب، کاغذ دیواری را مرطوب و سپس با کاردک آن را از دیوار جدا کنید. مواظب باشید دیوار را بیش از حد خیس نکنید که باعث نمور شدن آن شود.

نکته­ای مشترک دربارۀ روش دو و سه:

در این دو روش، استفاده از ماسک، لباس آستین­بلند و دستکش ضروری است. به علاوه، باید پنجرۀ اتاق را باز کنید تا در صورت حساسیت به ماده شیمیایی، آسیبی نبینید و در صورت استفاده از بخارشوی، انباشت حجم زیاد بخار در فضای اتاق، به دیوارها آسیب نزند.

مطمئناً دیدن دیوار تمیز و بدون کاغذ دیواری کهنه، خستگی را از تنتان به در می­برد.

گردآوری و تنظیم: رمضانی – فروشگاه آنلاین دکوراسیون و تزئینات ۳ خط

برای انتخاب و خرید کاغذ دیواری یا سایر تزئینات دکوراسیون داخلی میتوانید به فروشگاه آنلاین ۳ خط مراجعه فرموده و از انواع طرح ها و جنسهای برترین برندهای تزئینات ساختمان استفاده نمایید.

همچنین برای مشاوره در خصوص انتخاب محصول جهت بررسی کیفیت محصول و یا مشاوره دیزاین میتوانید از بخش تماس با ما در سایت ۳ خط با مشاوران ما در ارتباط باشید.

فروشگاه ۳ خط مرجع دکوراسیون داخلی و تزئینات ساختمان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین