جداسازی لمینت از کف

b-300×180
Rate this post

لمینت را می­توان به همان آسانی که نصب شده، از کف جدا کرد. شاید بخواهید ّ اتاقتان را جمع و در فضای دیگری از نو نصب کنید یا برای انجام تعمیرات لازم باشد یکی دو قطعه لمینت را خارج کنید. به یاد داشته باشید که لبۀ تخته­ های لمینت ظریف و شکننده هستند و برای اینکه بتوانید دوباره از آنها استفاده کنید، لازم است با دقت و حوصله آنها را خارج کنید. پس بهتر است یک روز تعطیل و بی­ دغدغه را انتخاب کنید تا با آرامش کار را انجام دهید. مشاهده آلبوم ها برای جمع کردن لمینت­ ها مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. کف اتاق را کاملاً خالی کنید و مبلمان، فرش و … را بیرون ببرید.
  2. قرنیزهای چوبی را خارج کنید. خارج کردن قرنیزها، جداسازی لمینت را بسیار آسان­تر می­کند. برای کندن قرنیزها با استفاده از یک چاقو، لایۀ درزگیرِ بین دیوار و قرنیز را در جاهای مختلف ببُرید. با یک چاقوی بزرگ فلزی، قرنیز را از دیوار جدا کنید. مواظب باشید دیوار زخمی یا کاغذدیواری پاره نشود.
  3. هر جا که قرنیز با میخ به دیوار محکم شده، از میخ­کِش استفاده کنید. این کار برای نصب دوبارۀ قرنیز ضروری است و به علاوه کمک می­کند از برخورد احتمالی لمینت­ها و خراش­دار شدن آنها جلوگیری شود.
  4. با دقت تخته­ های لمینت را جدا کنید. برای جدا کردن اولین تخته، اِسکنه (قلم درز) را بین تخته و کف قرار دهید و تخته را به آرامی ۴۵ درجه بالا بیاورید و از تختۀ دیگر جدا کنید. حالا کار خود را تخته به تخته در ردیف اول ادامه دهید و بعد به سراغ ردیف دوم بروید و به همین شکل تا آخر. این کار کم­ وبیش شبیه جداسازی قطعات پازل است. تخته ­های سالم خارج شده را در جایی مطمئن و دور از رفت و آمد قرار دهید تا در اتاق دیگر از آنها استفاده کنید. 

حالا اتاقتان به حالت اول خود بازگشته. یکی از مهم­ترین دلایل استقبال  افراد از لمینت همین است که آسیبی به کف نمی­زند و بلافاصله پس از جداسازی، می­توانید هر برنامۀ دیگری که برای پوشاندن کف اتاق دارید، اجرا کنید.

گردآوری و تنظیم: نجمه رمضانی – فروشگاه اینترنتی ۳ خط

 

شما میتوانید برای خرید پارکت لمینت به صفحه پارکت لمینت و یا سایر تزئینات دکوراسیون داخلی به سایت ۳ خط مراجعه فرمائید.

همچنین میتوانید در قسمت تماس بامای ۳ خط با مشاوران ما در خصوص طراحی دکوراسیون داخلی و تزئینات در تماس باشید.

دیدگاه ها بسته شده است

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین