ایده هایی برای تزئین و زیباسازی اتاق خواب

زیبا سازی اتاق خواب

زیبا سازی اتاق خواب

Rate this post

اتاق خواب مکانی شیک و آرام است که افراد بتوانند در آن با خیال راحت و حداکثر آرامش به استراحت و کار های روزمره خود برسند. برای اینکه یک اتاق خوابی زیبا توام با انرژی مثبت و کسب آرامش از آن داشته باشیم باید به نکاتی توجه کنیم و از آن برای زیباسازی ،حداکثر استفاده را ببریم . ایده های بسیاری برای تزئین اتاق خواب وجود دارد که هر شخص با توجه به علایق و نظرات خود می تواند روش جدیدی را بیافریند که زیبا و بی بدیل باشد.

اکنون به یک سری نکات زیباسازی اتاق خواب می پردازیم:

  1. اتاق خواب چه بزرگ باشد چه کوچک، شخص می تواند با به کار بردن یک سری نکات آن را زیبا کند و از داشتن چنین اتاقی لذت ببرد. دقت داشته باشید حتی اگر اتاق خواب تان کوچک هم باشد استفاده از مبلمان و یا تخت خواب های بزرگ با ارتفاع بلند می تواند اتاق تان را بزرگتر از آن چه که هست نشان دهد. همچنین استفاده از تابلو های نقاشی بزرگ نیز باعث زیباتر شدن اتاق خواب تان می شود.
  2. رنگ دکوراسیون اتاق خواب: در روانشناسی رنگ ها ، استفاده از رنگ های سرد و خنک موجب خواب آلودگی و کسل کننده گی فرد می شود. همچنین استفاده از رنگ های گرم موجب افزایش هیجان فرد می شود. توصیه می شود از رنگ های سبز و آبی در اتاق خواب های تک نفره استفاده شود. بهتر است به جای تک رنگی که اثرات منفی روی شخص می گذارد از رنگ های متنوع و متضاد در وسایل و دکوراسیون اتاق خواب استفاده شود.
  3. تزئینات و دکوراسیون اتاق خواب: حد الامکان از وسایل های کاربردی و اساسی در اتاق خواب استفاده شود چون زیاد بودن وسایل ها، باعث شلوغی و زشت شدن اتاق خواب می شود. یکی از این وسایل کاربردی که باعث که باعث زیباتر شدن اتاق خواب می شود تخت خواب است . نوع و شکل تخت خواب و نیز رو تختی آن بستگی به سلیقه و نظر هر فرد دارد که چگونه باشد اما نکته ای که مهم است این که تخت خواب باید قسمتی از اتاق باشد که کمترین دید را از بیرون داشته باشد و روبه روی درب ورودی نباشد.
  4. دیوار اتاق خواب: استفاده از کاغذ دیواری با طرح های متنوع و جذاب که بیشتر سلیقه ای می باشد به عنوان مثال کاغذ دیواری با طرح گل می تواند باعث زیباتر شدن اتاق خواب شود. همچنین استفاده از المان با هدف بیان موضوع خاص یا ایده پردازی برای دیوار پشت تخت خواب یکی از راه های زیباسازی می باشد. محصولات کاغذ دیواری سه خط
  5. پرده اتاق خواب: پرده های اتاق خواب یکی از مولفه های اصلی برای زیباسازی اتاق خواب است. حتی استفاده از پرده برای اتاق خواب های که پنجره ندارند نیز یکی از راه های زیباسازی است. بهتر است رنگ پرده با تم اتاق خواب تان از نظر هورمونی هماهنگ باشد علاوه بر ایجاد چشم انداز ، پرده ها ورود نور به اتاق را کنترل کرده و فضای خصوصی اتاق را تامین می کند. اگر اتاق خواب تان زیاد نور گیر نیس بهتر است از پرده های حریر یا تور استفاده شود.
  6. نورپردازی اتاق خواب: از عوامل دیگری که نقش مهمی در جذابیت و ایجاد آرامش در اتاق خواب می شود نورپردازی مناسب می باشد که موجب زیباسازی و ساخت یک فضای شیک و زیبا می شود. یکی از وسایل کاربردی که به کمک آن می توان نورپردازی شیک و زیبایی را ایجاد کرد استفاده از چراغ خواب دیواری است. استفاده از چراغ خواب دیواری مدرن که در آن از لامپ های کوچک استفاده شده، باعث می شود یک فضای فانتزی ایجاد شود. اما از چه نوع چراغ خواب های استفاده شود؟ استفاده از چراغ خواب های که رنگ آبی در آن به کار برده شده بسیار جذاب است و آرامش خوبی را در محیط اتاق ایجاد می کند . بهتر است از چراغ خواب حباب دار استفاده شود چرا که هم در شب جلوه بسیار زیبا و درخشانی دارد و هم در روز زیبایی خود را حفظ می کند.

ایده هایی برای تزئین و زیباسازی اتاق خواب

بیشتر:

 

منبع: دکوراسین سه خط

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین