انواع کاغذ دیواری که باید قبل از خرید بشناسید

انواع کاغذ دیواری
Rate this post

 

امروزه در صنعت ساختمان برای پوشش های دیوار از انواع مختلفی  از متریال های ساختمان ای استفاده می‌کنند که ما تصمیم داریم به یکی از آنها یعنی کاغذ دیواری اشاره کوچکی داشته باشیم و راجع به آن کمی گپ بزنیم با ما همراه باشید.

 کاغذ دیواری ها به چندین نوع مختلف تقسیم می شوند که به چند نمونه از آنها در این مقاله می پردازیم کاغذ دیواری ها به صورت رول تولید می شوند و دارای طرح و نقش های متفاوت و گاها گرافیکی یا حتی سه بعدی می باشند.

کاغذ دیواری ها را از لحاظ چاپ به انواع مختلفی می توانیم آنها را تقسیم کنیم که شامل چاپ سطحی چاپ حکاکی چاپ های ابریشمی و دیجیتالی می باشد.

انواع کاغذ دیواری سه بعدی و کاغذی

همانطوری که در بالا  اشاره نمودیم انواع مختلفی از کاغذ دیواری ها وجود دارد که برای اینکه خریدار بداند که کدام کاغذ دیواری را باید انتخاب کند و کدام کاغذ دیواری مناسب مکانی که می‌خواهد از آن استفاده کند می باشد نیازمند دانستن اطلاعاتی راجب به آنها می باشند.

در هنگام خرید کاغذ دیواری باید به این نکته دقت داشته باشیم که ویژگی های زیادی را دارا می باشند و ما باید آن ویژگی ها دقت نماییم که شامل قیمت کاغذ دیواری جنس کاغذ دیواری نوع اندازه مدل و سایر اطلاعاتی که برای ما مهم می باشد مثل ضد آب بودن و ضد رطوبت بودن.

عوامل تاثیرگذار زیادی در قیمت کاغذ دیواری این نقش عمده را ایفا می کند اما بیشترین میزان تاثیر برای کشور سازنده کاغذ دیواری می باشد که هزینه مواد اولیه ای که در ساخت آن استفاده شده و هزینه رفت و آمد و ترانزیت را باید به آن اضافه نمود که باعث می شود قیمت کاغذ دیواریهای خارجی از کاغذ دیواری های ایرانی بیشتر باشد همچنین ناگفته نماند کاغذ دیواری های ایرانی به صرفه‌ترین  کاغذ دیواری ها می باشد.

همچنین کاغذ دیواری های ایتالیایی و ترک از نوع بهترین و گران ترین کاغذ دیواری های موجود در سطح بازار ایران می باشند.

هر رول کاغذ دیواری بدون از بین ۵۰ سانتیمتر یک متر عرض دارد و حدوداً ۱۰ الی ۱۵ متر طول آن می باشد.

اکنون می خواهیم به معرفی چند نوع کاغذ دیواری برای شما بپردازیم:

کاغذ دیواری کاغذی

اولین نکته ای که در کاغذ دیواری های کاغذی باید به آن توجه شود این است که این کاغذهای دیواری نازک و غیر قابل شستشو می باشند و هیچ پوشش محافظی نیز ندارند که همین امر باعث می شود که عمر مفید این کاغذهای دیواری به شدت کم بوده و بین ۲ الی ۵ سال می باشد.

همچنین کاغذ دیواری برای مکان هایی که حساس می‌باشند و خطر برخورد و آسیب را دارا می باشند مناسب نمیباشد چراکه به‌راحتی پاره می‌شوند و بسیار نازک هستند.

کاغذ دیواری سه بعدی

چندی پیش کاغذهای دیواری سه بعدی به بازارهای جهانی اضافه شد که همان ابتدا توانست نظر مردم را به سوی خود جلب نماید و به راحتی بازار را به دست خود بگیرد این کاغذ دیواری ها معمولاً از روی یک عکس میباشند و برخلاف بقیه کاغذ دیواری ها طرحی  را تکرار نمی کنند.

قیمت کاغذهای دیواری سه بعدی بمانند کاغذهای دیواری دیگر بسته به نوع جنس و کشور کاغذی است که روی آن چاپ می شود.

همچنین از این کاغذ های دیواری برای پوشاندن قسمتی از دیوار و یا فقط یک وجه دیوار استفاده میشود چراکه سه بعدی کردن کل فضا زیبایی را برای  ما نمیسازد.

امیدواریم که در این مقاله با انواع کاغذ دیواری ها آشنا شده باشید. منتظر دریافت نظرات شما هستیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین