Rate this post

امروزه با توجه به ابعاد کوچک فضاهای آپارتمانی توجه به کاربردی بودن لوازم اتاق کوچک کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است .

برای این منظور میتوان از تخت های دو طبقه با کاربردهای مختلف استفاده نمود . استفاده از این تخت ها علاوه بر کاربردی بودن، به دلیل رنگبندی های متنوع و طراحی های شیک و جدید تاثیر زیادی در زیبایی فضای اتاق کودک دارند. mini room (8)
استفاده از تخت های دوطبقه شرایطی را برای کودکان فراهم میکند تا بتوانند تمامی فعالیت هایشان را در اتاق کوچک خود انجام دهند.
در تصاویری که از نمونه های تخت های دوطبقه مشاهده میکنید طبقه ی پایین تخت ها میزتحریر، کتابخانه یا فضایی برای بازی و استراحت دارند
که با توجه به سن و علایق کودکان میتوانید یکی از انواع این تخت ها را انتخاب کنید.
به طور مثال کودکان بالای ۶ سال برای انجام تکالیف به میزتحریر نیاز دارند ولی کودکان کوچکتر بیشتر نیازمند فضایی کوچک برای بازی با یکی از افراد خانواده هستند .
زمان انتخاب رنگ تخت علاوه بر سن و جنسیت کودک به رنگ دیوارها پرده ها و کفپوش اتاق هم توجه بفرمایید اگر انتخاب رنگ برایتان مشکل هست میتوانید از رنگ های خنثی مانند رنگ طوسی، سفید و بژ که با تمامی رنگبندی ها ایجاد هارمونی میکنند استفاده کنید.
البته توجه به کاربرد و زیبایی طرح ها نباید ما را از توجه به امنیت تخت غافل کند. حتما به فاصله ی تخت تا سقف توجه کنید و قبل از خرید تخت ارتفاع سقف را اندازه گیری کنید حداقل فاصله ی بین طبقه ی بالایی تخت و سقف باید یک متر باشد.
موضوع دیگری که در انتخاب تخت دو طبقه از اهمیت بالایی برخوردار هست فضای قرار گیری تخت ها هستند بعضی از این تخت ها نیاز هست از یک سمت به دیوار تکیه دهند و بعضی دیگر حتما باید در کنجی قرار بگیرند تا از دو طرف به دیوار بچسبند.

mini room (7)

mini room (6)

mini room (5)

mini room (4)

 

 

mini room (2)

mini room (1)

منبع: دکوراسیون سه خط www.3khat.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین