آیا می توان از کف پوش های چوبی، پارکت لمینت بر روی سیستم گرمایش از کف استفاده کرد؟

آیا می توان از کف پوش های چوبی، پارکت لمینت بر روی سیستم گرمایش از کف استفاده کرد؟

طرح پوستر دیواری - کاغذ دیواری ارزان - قیمت پارکت لمینت

در این مقاله از فروشگاه اینترنتی سه خط به بررسی این سوال میپردازیم که آیا می توان از پارکت چوبی، پارکت لمینت بر روی سیستم گرمایش از کف استفاده کرد؟ 

استفاده از کف پوش های چوبی برای سیستم گرمایشی

در حال حاظر به کارگیری هم زمان ۲ تکنولوژی سیستم های گرمایش از کف به جهت تولید گرمای یکنواخت و استفاده از کف پوش های چوبی علی الخصوص انواع پارکت لمینت بجهت ظواهر زیبای آن , افزایش یافته است. از آن جایی که انواع کف پوش های چوبی , مشخصات و ویژگی ها حرارتی مختلفی دارا هستند در نتیجه تمامی آنها مناسب کف های مجهز به سیستم گرمایشی از کف نخواهند بود.

می توان گفت که هرچقدر چگالی تخته های چوبی مورد استفاده در پارکت های چوبی بیش تر و ضخامت آن کمتر باشد , انتقال حرارتی به خوبی انجام میگردد  و در نتیجه برای به کارگیری روی کف های مجهز به سیستم گرمایشی , مطلوب تر خواهند بود. بدین جهت می بایست در زمان خریدن پارکت لمنیت توجه داشت که تخته های کلفت مثل عایق عمل کرده و بازدارنده انتقال گرما به فضای اتاق خواهند شد.

نکته دیگر و مهمی که وجود دارد، این است که با گذشت زمان گرما سبب از بین رفتن رطوبت چوب می شود و این رخداد در چوب های ارگانیک بیشتر رخ میدهد .

کلاً از بین کفپوش های چوبی مو جود , کفپوش هایی نظیر لمینت که از فیبرهای چوبی ساخته می‌شوند , برای به کار گیری روی کف های مجهز به سیستم گرمایش از کف , مناسب میباشند چراکه در قبال تغییرات دمایی پایداری خوبی دارا‌هستند . انبساط و انقباض کفپوش های فیبری بسیار کمتر از چوب ارگانیک است در نتیجه در صورتی‌که این کفپوش ها به درستی نصب گردند , احتمال تغییر‌و تحول شکل آن‌ها در اثر گرما بسیار پایین است . قابل ذکر است که بعضی از اشکال پارکت ها و هم کفپوش های درست شده از چوب بامبو هم برای گرم کننده از کف مطلوب می باشند .

انواع سیستم های گرمایش از کف

• سیستم های گرمایش از کف برقی
• سیستم های گرمایش از کف با شالوده آب
• سیستم های گرمایش از کف فضای بیرونی
• سیستم های گرمایش از کف گرمابه

منبع: ۳khat.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین

© تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت فروشگاه اینترنتی 3خط است | طراحی سایت و بهینه سازی توسط ویدیا