آماده سازی اتاق و دیوار برای نصب کاغذ دیواری

shutterstock_170907350

کاغذ دیواری

آماده سازی اتاق و دیوار برای نصب کاغذ دیواری
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

پیش از نصب کاغذ دیواری، آماده ­سازی اتاق و دیوار فوق­ العاده مهم است. دیوارها باید صاف و یکدست باشند تا کاغذ دیواری به خوبی روی آنها بنشیند و آنطور که می­خواهید زیبا شود.

آماده­ سازی اتاق

  • وسایل و مبلمان سبک را تا حد امکان از اتاق بیرون ببرید.
  • روی وسایل باقیمانده را به خوبی بپوشانید.
  • کف اتاق را بپوشانید.
  • برای گرفتن آبی که ممکن است از دیوار چکه کند، پایین دیوار حوله پهن کنید. برای این کار از روزنامه استفاده نکنید زیرا ممکن است خیس شود و جوهر پس دهد.
  • هر چه روی دیوار است، از جمله پرده و کرکرۀ جلوی پنجره ­ها را بردارید.
  • قاب کلید و پریز برق را در بیاورید. برای این کار ابتدا برق آن قسمت از خانه را قطع کنید.
  • اگر قسمتی از خانه، مثلاً سقف را رنگ کرده­ اید، پیش از شروع نصب کاغذ دیواری، مطمئن شوید که کاملاً خشک شده است.

مشاهده آلبوم ها

آماده ­سازی دیوار

براساس وضعیت دیوار به شکل زیر آن را آماده می­کنیم:

دیوار رنگ­ شده:

رنگ را از دیوار بتراشید و به آرامی سمباده بکشید تا سطح دیوار صاف شود. دوباره دیوار را با استفاده از کاغذ سمبادۀ نرم و محلول قوی تی­اس­پی (یا یک مادۀ غیرفسفاتی) یا محلول آمونیاک و آب صیقل دهید. دیوار را تعمیر کنید و بشویید. سطح دیوار که خشک شد، آستر اصلی را بزنید مگر اینکه رنگ آلکیدی باشد.

دیوار کاغذ شده:

اگر بخواهید دیواری را دوباره کاغذ دیواری کنید، بهتر است کاغذ قبلی را کاملاً جدا کنید. برای آشنایی با این کار به مطلب «چگونه کاغذ دیواری را از دیوار جدا کنیم؟» مراجعه فرمایید.

سطوح کپک ­زده:

اگر مطمئن نیستید که لکه­ های روی دیوار کپک باشند، اول آنها را با محلولی از شوینده معمولی (مایع ظرفشویی یا پودر رختشویی و …) و آب بشویید. اگر لکه ­ها تغییر نکردند، احتمالاً کپک هستند و برای پاک کردن آنها باید به شکل زیر عمل کنید.

محلولی شامل نیمی سفیدکننده و نیمی آب و سپس محلول تی­اس­پی (یا یک مادۀ غیرفسفاتی) و آب را با اسفنج روی دیوار بمالید. در انجام این کار حتماً عینک ایمنی بزنید و دست­کش بپوشید. قرار نیست سلامتی­تان را به خطر بیندازید! سپس دیوار را با آب خوب بشویید. دست­کم ۲۴ ساعت صبر کنید تا سطح دیوار کاملاً خشک شود. بعد رنگ آستر آلکیدی را به همراه مادۀ قارچ کش روی آن بزنید.

دیوار تازه ­گچ ­شده:

پیش از آماده ­سازی باید بین یک تا چهار ماه صبر کنید تا گچ تازه کاملاً خشک شود. دربارۀ زمان لازم با گچ­کار مشورت کنید. دیوار را با سرکه بشویید تا اثر گچ جدید خنثی شود و سپس دو لایه رنگ آستر با کیفیت به دیوار بزنید.

دیوار تخته ­ای (سطوح چوبی):

همۀ اتصالات تخته­ ها را باید محکم کنید، آنها را بتونه کنید و سمباده بکشید و سپس با استفاده از یک برس نرم گرد آنها را بگیرید. اگر گردی باقی مانده، با یک اسفنج مرطوب آن را پاک کنید. در نهایت رنگ آستر مخصوص دیوار خشک را بزنید.

سطوح ناصاف:

فوم­ بتن، سیمان، پنل­های چوبی، گچ بافت­دار و رنگ بافت­دار سطوح ناصافی هستند که باید پیش از نصب کاغذ دیواری هموار شوند. برای ناصافی کم تا متوسط یا برای قسمت­های کوچک ناصاف، از بتونه نرم یا ترکیب مومی دیوار تخته­ای استفاده کنید. وقتی دیوار خشک شد، آن قسمت را سمباده بکشید و رنگ آستر بزنید. همچنین می­توانید با نصب کاغذ دیواری آستر، آن قسمت را صاف کنید. این کاغذ دیواری را هم می­توانید از فروشگاه­های کاغذ دیواری، خریداری کنید. اگر سطحی به شدت ناصاف است، باید روی آن را گچ گرفت.

کاغذ دیواری را می­توان علاوه بر دیوار و سقف، در داخل کتابخانه، ستون­های میانی خانه، کابینت، کمد و روی قاب پنجره نیز نصب کرد. پس در صورت نیاز این سطوح را هم برای نصب آماده کنید.

امیدوارم با انجام این کارها، نتیجه بهتری بگیرید.

گردآوری و تنظیم: رمضانی – فروشگاه آنلاین دکوراسیون و تزئینات ۳ خط

برای انتخاب و خرید کاغذ دیواری یا سایر تزئینات دکوراسیون داخلی میتوانید به فروشگاه آنلاین ۳ خط مراجعه فرموده و از انواع طرح ها و جنسهای برترین برندهای تزئینات ساختمان استفاده نمایید.

همچنین برای مشاوره در خصوص انتخاب محصول جهت بررسی کیفیت محصول و یا مشاوره دیزاین میتوانید از بخش تماس با ما در سایت ۳ خط با مشاوران ما در ارتباط باشید.

فروشگاه ۳ خط مرجع دکوراسیون داخلی و تزئینات ساختمان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به بالاگفتگوی آنلاین